Uzman Tavuk Hakkında

Uzman Tavuk markasının bir Türkiye markasına dönüşmesi mücadele ile geçen zorlu, uzun ve heyecan verici bir sürecin sonucudur.

13 yıllık bir geçmişe sahip olan Uzman Tavuk, bugün hem Türkiye pazarında, hem de uluslararası arenada söz sahibi bir markadır. Damızlık büyükanne-büyükbaba, damızlık anne-baba ve bunların melezlenmesinden ortaya çıkan "melez etlik civciv" ve "melez yumurtalık civciv" üretiminde lider konumda olan Uzman Tavuk, bugün tüm bilgi birikimini sektöründe en iyi olmak için kullanmaktadır.

Edinmiş olduğu tüm bu bilgi birikimini üretimin başından son aşamasına kadar sürdürmekte ve her zaman daha ileriyi hedefleyerek, gelişim sürecini desteklemektedir.

Kurulduğu günden bugüne titiz, disiplinli ve prensiplerinden taviz vermeyen sistematiği, çalışma düzeni ve tecrübesi Uzman Tavuk markasının arka planındaki gücün temellerini oluşturmaktadır.

Ankara/Polatlı Sanayi Odası'nın belirlediği ilk 100 büyük firma arasında 17. konumda olan Uzman Tavuk, istikrarlı büyümesini her sene devam ettirmektedir. İyi eğitimli ve deneyimli uzman kadrosu, yüksek verimlilikle birlikte kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı ve istikrarlı satış politikası, Uzman Tavuk markasının ivmelenerek devam eden büyümesinin arkasındaki gücü oluşturmaktadır.

Bu istikrarı sürdürerek devam ettirdiğimiz üretim maceramızı, birbiri ardına gelen başarılarımız kovalamıştır.

2015 yılında gerçekleşen cirosu 1 milyar TL'ye ulaşan Uzman Tavuk, 2013 yılından başlamış olduğu anne-baba damızlığı üreten, büyükanne-büyükbaba damızlık üretim entegrasyon projesi ile pazar payını arttırmaya ve istikrarlı ekonomik büyümesine devam etmektedir.

Ülkemizde kanatlı hayvancılığın gelişmesi üzerine yaptığı yatırımlar ve sunduğu hizmetler ile sektördeki yerini sağlamlaştıran bir marka olmayı başaran Uzman Tavuk, Türkiye'nin en büyük entegre üretim firmalarından biri haline gelmiştir.

Uzman Tavuk bugün sahip olduğu damızlık üretim tesisleri, kuluçkahaneler ve yem üretim tesisleri ve bu tesislerde kullandığı ileri teknoloji ve deneyimli personel ile sektöre yön veren bir marka konumundadır.

Deneyimli uzman kadrosu ile birlikte hareket ederek üretim yapan ve ürünlerinin kontrolünü sağlayan Uzman Tavuk, müşterilerine her zaman en iyi hizmeti ve kaliteyi sunmaya istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

Geçmişten aldığı güçle, geleceğe yatırım yapan ve aynı kararlılıkla büyümesini sürdüren Uzman Tavuk, Türkiye'nin ekonomik gücüne de katkı sağlamaktadır.

 

Uzman Tavuk Vizyon

"Sürekli Gelişme" ve "Üretimde Kalite" prensipleri doğrultusunda kuruldugu günden bu yana faaliyet gösterdiği alanlarda markanın degerli müşterileri ile oluşdurduğu dürüst ve güveniler ilşki yönetimini sağlamlaştırarak sektör de güven duyulan ve istikrar sağlayan, Öncü, Lider ve Saygın birer Dünya Şirketi olmasını hedefliyoruz.

 

Uzman Tavuk Misyon

"Önce İnsan" ve "Toplumdan Aldığını Büyüterek Toplumla Paylaşma" ilkelerinden hareketle; çağdaş yönetim sistemlerini uygulayıp kaliteli mal ve hizmetler üreterek ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

 

Uzman Tavuk İnsan Kaynakları

Uzman Tavuk olarak şirketimizin sürdürürülebilir performansını en üst düzeye çıkarmak üzere; işimizin, organizasyonumuzun ve çalışanlarımızın mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına yönelik, uygulanabilir, ve proaktif çözümler geliştirerek, hem kişisel hem de organizasyonel gelişimi en üst seviyeye yükseltmeye yönelik faaliyet gösteriyoruz.

Uzman Tavuk İnsan Kaynakları Fonksiyonu’nu, stratejik bir iş ortağı olarak gören ve iş ile ilgili kararları aktif olarak yönlendiren bir fonksiyon olarak konumlandırılmıştır.

Uzman Tavuk olarak, “her zaman sonuç, ama önce insan” ilkesi ile yaşayan bir şirketiz.

Uzman Tavuk olarak biz hem çalışanlarımız hem de şirketimiz açısından maksimum fayda sağlayacak şekilde, öncelikle bu global araç ve sistemleri eksiksiz uygulamaktayız. Bunun da ötesinde, yerel piyasa koşulları, kültürel faktörler veya organizasyonel ihtiyaçlardan kaynaklanan her alanda, lokal araçları da geliştirip hayata geçirmekteyiz.